8 طرح استفاده از آجر نما برجسته در نمای ساختمان

آنچه در این مقاله می‌خوانید

یادگیری درس‌های معماری به اندازه یادگیری جزئیات نماهای آجری مهم هستند. قدمت استفاده از آجرها به چندین هزار سال پیش بر می‌گردد که در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. آجرها نه تنها از نظر اقتصادی و دوام بسیار به صرفه هستند بلکه از نظر رنگ، اندازه و بافت نیز بسیار زیبا هستند و می‌توان آن‌ها را با سایر مواد به آسانی ترکیب کرد. امروزه از نمای آجری برجسته برای ایجاد الگوهای منحصر به فرد استفاده می‌شود.

ساختمان مسکونی در فرانسه با نمای آجری برجسته

شکل و پوشش این ساختمان با استفاده از یک استاندارد جدید طراحی و ساخته شده است. نمای شرقی و غربی آن با آجرهای برجسته زیبا و رنگارنگ ساخته شده است.

نمونه آجر نما برجسته در کشور فرانسه

 

خانه Ngamwongwan در تایلند

این خانه با توجه به بررسی کاربردهای روزمره و معمولی آجر با نمای آجری برجسته و دولایه ای طراحی وساخته است به گونه ای که نور طبیعی به داخل آن می‌تابد. با همکاری معماران و صنعتگران محلی آجرنماهای ساختمان چرخانده شده‌اند و به نما الگوی عمودی تکراری داده‌اند.

اگر به این نوع نما و معماری علاقه‌مند هستید، مشاهده محصولات دسته آجر نما آنتیک به شما پیشنهاد می‌شود.

 

نمونه آجر نما برجسته در ساختمان Ngamwongwan در کشور تایلند

 

خانه Termitary در ویتنام

در این بنا به جای چرخاندن آجرها، انتهای همه آجرها از قسمت خارجی برجسته و به بیرون زده شده اند. آجرها قابلیت جذب رطوبت را دارند و هم چنین رنگ آن ها در زیر نورخورشید تغییر می کند.

آجر نما برجسته در کشور ویتنام در ساختمان Termitary House

 

ساختمان Hindmans Yard در انگلستان

چهار خانه در یک مکان پشت سرهم با روکش آجری ساخته شده اند و محیط آن منطقه را با ظرافتی متضاد به نمایش گذاشته‌اند. این خانه ها به کمک تکنیک چرخشی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که آجر نما برجسته با زاویه 45 درجه بر روی هم قرار می گیرند تا نمایی موج دار ایجاد شود.

نمای ساختمان Hindmans Yard در کشور انگلستان

 

خانه تک خانواده در اسپانیا

این خانه با استفاده از آجرهای پیوسته و باریک بر روی سطح زمین بتنی ساخته شده است. شبکه های آجری این خانه به گونه ای چیده شده اند که به خوبی نور را بازتاب می دهند و در بهترین شکل و فرم طراحی شده اند.

 

ساختمان Social Housing Z53 در مکزیک

نمای آجری برجسته نقش مهمی در ساخت این ساختمان ایفا کرده اند به گونه ای که مرزهای بین ساختار و زیبایی را محو کرده اند. آجرهای قرمز رنگ با تابش نور زیبایی خاصی پیدا کرده اند.

نمنونه نما ساختمان Social Housing Z53 در کشور مکزیک در از آجر برجسته استفاده شده است

 

مرکز زندگی یهودیان دانشگاه Drexel در ایالات متحده

این مرکز با اجرهای قرمز رنگ و بافت محلی ساخته شده است. روزها نور خورشید بر روی شکاف های آجری می تابد و در شب از درون آن ها می‌درخشد. آجرهای برجسته نقش مهمی در تابش نور دارند.

آجر نما برسجته به کار رفته در داشنگاه Drexel در آمریکا

 

نمای آجری برجسته مجموعه Barns در مالزی

این مجموعه در نزدیکی ساحل تنگه جوهور سنگاپور قرار دارد و از ترکیبی از دیوارهای آجری، شیشه، فلز و… ساخته شده است. آجرهای مدولار نمای نمای آجری برجسته را به وجود آورده اند که باعث ایجاد شیبی در ساختمان شده است.

نمونه نما ساختمان با آجر برجسته در مالزی

شما عزیزان می‌توانید محصولات تولیدی کارخانه آجر قصر را در صفحه محصولات مشاهده کنید.

 

منبع: Architizer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *