آموزش نحوه نصب تلویزیون بر روی دیوار آجری

نصب تلویزیون روی دیوار آجری

آنچه در این مقاله می‌خوانید

فکر می‌کنید که آیا بتوانید بدون هیچ کمکی تلویزیون را بر روی دیوار آجری نصب کنید؟ بله ولی این کار نیاز به آمادگی، دانش و ابزار بیشتری نسبت به نصب تلویزیون بر روی دیوار معمولی دارد. در این مقاله به شما نشان داده می‌شود که چگونه تلویزیون را بر این دیوارها نصب‌کرده تا بتوانید از فضای منزل استفاده بهینه‌تری کنید.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای تلویزیون‌های مدرن و باریک این است که می‌توانید آن‌ها را بر دیوار نصب کنید. تلویزیون‌های قدیمی بسیار حجیم بوده و یک‌گوشه بزرگ از اتاق نشیمن را به خود اختصاص می‌دادند. ظاهر کم‌حجم تلویزیون‌های مدرن آن‌ها را برای نصب دیوار های پوشیده از انواع آجر نما ایده‌آل می‌کند.

 

لوازم نصب تلویزیون بر دیوار آجری

شما به ابزار و لوازم تخصصی و چندان پیچیده‌ای برای این کار نیاز ندارید. لوازم موردنیاز شما عبارت است از:

براکت دیواری تلویزیون: براکت‌های دیواری برای تلویزیون‌ها در هر سایزی ارائه می‌شوند.

دریل برقی: هر دریل برقی می‌تواند این کار را انجام دهد؛ ولی دریل شارژی بهترین است. از نوع ضربه‌ای استفاده نکنید؛ چون ممکن است پیچ‌ها را بیش از حد سفت کند.

مته‌های بنایی: مته بنایی برای این کار بسیار واجب است. این مته‌ها دارای نوک و بال‌هایی هستند که برای سوراخ‌کردن سطوح بتنی و آجری مقاوم طراحی شده‌اند.

نشانگر یا ماژیک مخصوص: نشانگر و ماژیک ابزار مناسبی برای طراحی و اندازه‌گیری دیوار است. نشانگرهای معمولی بر روی آجر کاربرد ندارند پس باید نوع ماندگار آن تهیه شود.

پیچ‌های بتنی: اگر تلویزیون شما سنگین است از پیچ‌های بتنی برای نصب استفاده کنید. درصورتی‌که کالای شما سبک است، پیچ‌های پلاستیکی هم کارآمد خواهد بود.

لنگر مارپیچ: لنگر مارپیچ بستر تلویزیون را بر دیوار مستحکم کرده و ایمنی آن را تضمین می‌کند.

واشر: شکاف‌های روی دیوار ممکن است برای سرپیچ بیش از حد بزرگ باشند، در این صورت واشرهایی با اندازه مناسب ضروری خواهد بود.

پتک چکشی: این پتک‌ها برای ضربه به لنگرها و همچنین ایجاد حفره بر آجر بسیار کارآمد است.

تجهیزات ایمنی: به‌همراه‌داشتن عینک ایمنی و یک ماسک گردوغبار برای این کار الزامی است تا احتمال آسیب به حداقل برسد.

آموزش مرحله به مرحله و تصویری نصب تلویزیون روی دیوار

مراحل نصب تلویزیون روی دیوار آجری

برای نصب تلویزیون بر دیوار مراحل زیر را دنبال کنید:

  • مرحله اول: مکان مناسب را انتخاب نمایید.

قبل از سوراخ‌کردن مطمئن شوید که مکان موردنظرتان فاصله مناسبی با پریز و کابل‌های برق دارد. هرچه این فاصله کمتر باشد بهتر است.

  • مرحله دوم: ارتفاع نصب را پیدا کنید.

براکت را طبق دستورالعمل خاص خود بر تلویزیون بچسبانید. از پایین براکت دیواری تا پایین تلویزیون را اندازه بگیرید. اگر این اندازه 6 اینچ است و می‌خواهید که پایین تلویزیون 48 اینچ از زمین فاصله داشته باشد، ارتفاع 54 اینچ را تعیین کنید.

  • مرحله سوم: سوراخ‌های مته را علامت بزنید.

بست دیواری را بر سطح اجری نگه داشته و اندازه‌ها را تعیین کنید. سپس نشانگر دائمی را برای نشان‌دادن محل هر سوراخ پیچ روی آجر به کار ببرید.

  • مرحله چهارم: با استفاده از دریل محل‌های نشان زده شده را سوراخ کنید.

با پیروی از دستورالعمل‌هایی روی لنگرهای بتن یا پیچ بنایی، قطعه‌سنگ تراشی را با اندازه استاندارد بر مته وصل کنید. سپس نوک آن را بر علامت‌ها قرار داده و حاشیه را فشار دهید تا شروع به فرورفتن در آجر کند. این کار را تا جایی ادامه دهید که به عمق مشخص شده بر روی نوارپیچ برسید.

  • مرحله پنجم: لنگرهای پلاستیکی را نصب کنید. (در صورت استفاده از پیچ‌های بتنی این مرحله را نادیده بگیرید)

از یک چکش برای ضربه‌زدن به لنگرهای پلاستیکی سوراخ‌های دیوار استفاده کنید تا زمانی که با دیوار هم‌سطح شوند. این کار نیاز به نیرو و فشار زیادی ندارد.

  • مرحله ششم: براکت را نصب کنید.

در صورت لزوم واشر را روی پیچ قرار دهید. بست دیواری تلویزیون را در جای خود نگه دارید، سپس پیچ‌ها را با دست از میان براکت و سوراخ‌های دیوار عبور دهید تا محکم شوند. تمام سطوح براکت را بررسی کرده و سپس سایر پیچ‌ها را ببندید تا محکم شود.

  • مرحله هفتم: تلویزیون را نصب کنید.

اکنون به‌سادگی می‌توانید تلویزیون خود را بر روی قسمت‌های مخصوص براکت‌ها قرار دهید و پیچ و زبانه‌های مخصوص را محکم کنید. عملیات نصب بر روی براکت‌های یک‌تکه کمی سخت بوده و باید کمکی داشته باشید تا مراحل را به‌صورت ایمن سپری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *