مزایای استفاده از آجر نسوز نما در طراحی معماری ساختمان

مزایای استفاده از آجر نسوز نما

آنچه در این مقاله می‌خوانید

آیا شما نیز در مورد ساختمان سازی فکر می کنید و مایل هستید بهترین مصالح ساختمانی را در ساخت و ساز به کار ببرید؟ در این مطلب در مورد دلایل انتخاب آجر نسوز نما صحبت خواهیم کرد. تصمیم گیری در مورد مصالح ساختمانی برای داشتن خانه ای زیبا کاری دشوار به نظر می رسد ولی در مورد انتخاب آجر اطمینان خاطر داشته باشید که بهترین انتخاب را داشته اید زیرا سال هاست که مورد امتحان قرار گرفته و مزایای زیادی را ارائه می دهد.

 

ویژگی های آجرنسوز نما

آجر نسوز نما بسیار مقرون به صرفه، در دسترس و تست شده هستند. حجم زیاد آن ها مانع عبور صوت و حرارت می گردد و هم چنین آن ها نیاز به تعمیر و نگه داری ندارند و بسیار مقاوم و ظریف هستند.

 

آجرها نیاز به تعمیر و نگه داری کمتری دارند

آجرها نیاز به محافظت در برابر موریانه ها، رنگ آمیزی، آب ندارند، دیوارهای آجری با گذشت زمان پوسیده، متلاشی نمی شوند تنها می توان با یک برس به راحتی آن ها را تمیز کرد. استتفاده از آجرها سابقه ای دیرینه دارد و سال هاست مورد استفاده قرار می گیرد. زیبایی و مقاومت آن ها دائمی است و این ویژگی ها را با گذشت زمان از دست نمی دهند.

آجر نسوز نما ویژگی های حرارتی خوبی را ارائه می دهند

آجرها دارای ویژگی خاصی به نام جرم حرارتی هستند که به خاطر داشتن این ویژگی توانایی ذخیره گرما و دفع آن را دارند. استفاده از این مصالح در تابستان باعث می شود خانه ها خنک بمانند و در ماه های سرد نیز گرم بمانند.

آجر نسوز نما از مواد طبیعی ساخته می‌شود

اجرها از خاک رس و سنگ رست ساخته می شوند که فراوان ترین مصالح موجود بر روی زمین هستند. در زمان ساخت ضایعات کمتری ایجاد می کنند و می توان مجدد استفاده نمود. از آنجایی که از مواد طبیعی ساخته می شوند مقاومت زیادی دارند و بسیار زیبا و غیر سمی هستند.

آجر نسوز نما در برابر آتش، باد و رطوبت مقاوم هستند

آجرها غیرقابل احتراق هستند زیرا مواد اولیه ی آن ها خاک رس است که در حدود دمای 1000 درجه سانتی گراد آتش می گیرند. آجر بسیار مقاوم و با استحکام است که بیشتر اوقات شرکت های بیمه در هزینه های بیمه خانه تخفیف می دهند.

 

نمایی زیبا، با آجرنما

آجرها با سبک های مختلف اعم از سنتی و مدرن مطابقت دارند. این مواد در رنگ و بافت های مختلف طراحی و تولید می شوند و به صاحب خانه این امکان را می دهد تا خانه ای منحصر به فرد و زیبایی داشته باشند. اجرهای صاف برای سبک های معاصر و اجرهای ماسه ای برای خانه های سنتی کاربرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *