راهنمای جامع تمیز کردن و شستشو آجر نما

راهنمای جامع شست و شو و تمیز کردن آجر نما

آنچه در این مقاله می‌خوانید

با استفاده از اجرها می توانید نمای زیبا و با دوامی داشته باشید ولی با گذشت زمان گرد و خاک روی آن ها می پوشاند و جذابیت و زیبایی آن ها را کاهش می دهد. بنابراین لازم است اگر از دیوارهای آجری کلاسیک استفاده می کنید برنامه ی منظمی برای نگه داری آن داشته باشید. پیشنهاد می گردد این مطلب را مطالعه کنید تا با مراحل تمیز کردن آجرها آشنا شوید و همواره جذاب به نظر برسند.

آمادگی برای تمیز کردن نمای بیرونی خانه

قبل از شروع به تمیز نمودن نمای بیرونی خانه ی خود مطمئن شوید که سطوح اطراف دیوارهای آجری در برابر زباله ها و محلول های شوینده محافظت می شوند. توجه به این موضوع مهم است زیرا محلول های تمیز کننده می توانند به گیاهان و سطوح غیرآجری دیگر آسیب برسانند. گل ها، درختان و محیط اطراف را بپوشانید.

می توان از این فرصت برای بررسی آسیب های ناشی از آب استفاده کرد و علاوه بر این لکه های سخت دوارها اعم از رنگ، روغن، سیمان و… را نیز تمیز کنید.

برای شستشو آجر نما به چه چیزهایی نیاز دارید؟

شما برای شستشو نیاز به شیلنگ آب نیاز دارید و مطمئن شوید دارای واشر فشاری باشد تا بتوانید سطوح را بدون ایجاد آسیب به آسانی بشویید. اگر قصد دارید از محلول تمیز کننده استفاده کنید محلول مناسب با آجر خود را پیدا کنید. علاوه براین برای مخلوط کردن محلول ها نیاز به یک برس نرم و یک سطل نیاز دارید.

توجه به سطوح مختلف آجرها

نوع سطح آجر را بررسی کنید تا بتوانید محلول تمیزکننده ی مناسبی را برای آن انتخاب کنید. اجرهای مختلف روش های پاک سازی متفاوتی دارند بنابراین قبل از خرید محلول های شوینده مطمئن شوید محلول مناسبی خریداری می کنید.

تمیز کردن آجرهای کپک زده و خزه ها

ممکن است بر روی دیوارهایی که نور خورشید کمی به آن ها می تابد کپک و خزه هایی مشاهده کنید که باعث ایجاد لکه هایی سبز یا سیاه شوند. قبل از آبکشی بهتر است ابتدا این خزه ها و کپک ها از روی سطح دیوار جدا کنید. بخش هایی که به سختی این کار انجام می شود از محلول های سفید کننده کمک بگیرید. قبل از استفاده از محلول ها مطمئن شوید که آن قسمت را با آب شسته اید زیرا در غیر این صورت محلول جذب اجر نمی گردد. به خاطر داشته باشید حتماً از عینک و دستکش ایمنی استفاده کنید و پس از استفاده از محلول ها نیز دیوارها را با آب بشویید.

5 مرحله تمیز کردن آجرها

  • استفاده از شیلنگ برای شستشو

همیشه کار خود را از شستشو با شیلنگ آغاز کنید و در صورت مشاهده اجر آسیب دیده از واشر فشار قوی خودداری کنید.

  • مواد شوینده را امتحان کنید

آجرها می توانند واکنش متفاوتی نسبت به دیوارها نشان دهند بنابراین لازم است قبل از تمیز کردن محلول شوینده ی مناسبی را انتخاب کنید.

  • اشباع کردن همه ی قسمت ها با آب

گام بعدی اشباع تمام بخش هایی است که قصد شست و شوی آن ها را دارید.

  • محلول شوینده را بر روی دیوار بمالید

محلول های تمیز کننده را بر روی ناحیه اشباع شده بمالید.

  • شستشو دهید

پس از استفاده از محلول با آب فراوان محل مورد نظر را شستشو دهید تا تمیز شوند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *