نمای آجری این هتل شما را شگفت زده می‌کند

آنچه در این مقاله می‌خوانید

برای اکثر مردم، معماری معاصر تایلندی معمولاً با ساختارهای شیشه‌ای و فولادی با طراحی مدرن و یا، ساختارهای چوبی ساده مرتبط است. با این حال، معماران بانکوکی شرکت Onion، از هر دوی این رویکردها در طراحی های خود برای یک هتل بوتیک اجتناب کرده اند. آنها برای نمای قسمت اعظم، هتل سالا آیوتایا (Sala Ayutthaya) در آیوتایا، یک شهرک باستانی و مقصد توریستی محبوب در 50 کیلومتری شمال پایتخت تایلند، از آجر نسوز نما انگلیسی (قرمز) استفاده کرده اند.

 

 

شرکت Onion، یک جفت دیوار آجری پرپیچ و خم ساخت تا یک گذرگاه باریک و جذاب از میان مجموعه هتل ایجادکند. این مسیر چندین عملکرد را انجام می دهد: در یک زمان معین از روز – به طور دقیق ساعت 11 صبح – موقعیت خورشید به این معنی است که بخشی از گذرگاه کاملاً در سایه است.

طراحی شگفت انگیز هتل Sala Ayutthaya

بیشتر افراد معماری معاصر تایلندی را با ساختاری فولادی و شیشه‌ای و در شکل سنتی چوبی می‌شناسند. با این وجود معماران بانکوکی از این طراحی‌ها استفاده نکرده‌اند بلکه در طراحی هتل Sala Ayutthaya از نمای آجری استفاده کرده اند.

 

 

ساخت نمای آجری هتل Sala Ayutthaya توسط معماری لایه‌ای پیاز

با استفاده از معماری لایه‌ای پیاز دیوار آجری پر پیچ و خمی طراحی و ساخته شد تا گذرگاه باریک و زیبایی در هتل ایجاد شود. این طراحی باعث شده است تا به طور دقیق ساعت ۱۱ صبح قسمت خاصی از گذرگاه کاملا در سایه قرار گیرد.

مدیر طراحی این بنا گفته است دلیل ایجاد این گونه طراحی استفاده از سایه آن است. از قسمت پذیرایی هتل چشم اندازی از رودخانه چائو فرایا قابل مشاهده است. معماری لایه‌ای پیاز در سال ۲۰۰۷ توسط دو نفر به نام‌های Arisara Chaktranon و Chaiamnuay تاسیس شد. این هتل قسمتی از هتل هشت طبقه و اسپاهای مجلل Sala Resort Group است. دیوارهای این هتل با سنگ‌های زیبای سفید مرمر ساخته شده است و علاوه براین دارای استخر، رستوران و سوئیت‌های مجلل می‌باشد.

گفتنی است شما در معماری لایه‌ای پیاز فقط شاهد زیبایی آجر نیستید بلکه ویلیام هال در این مورد گفته است گویا آجر آرامش خاصی به افراد می‌دهد و موادی است که به طور فراوان بر روی زمین قابل دستیابی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *