با آجر های کف فرشی یک مسیر آجری زیبا برای حیاط خانه یا ویلا بسازید

آنچه در این مقاله می‌خوانید

حیاط ها و مسیرهای آجری جز قسمت های دوست داشتنی خانه ها هستند که اگر به درستی نصب شوند چندین دهه از آن ها استفاده کرد. مراحل ایجاد سنگ فرش یا مسیرهای آجری با دوام و شیک در زیر توضیح داده شده است.

شما باید متناسب با پروژ و بودجه ی خود آجری مناسب انتخاب کنید و همه آجرها مانند هم نیستند. آجرهای سنگ فرش مقاومت بیشتری نسبت به آجرهای معمولی دارند زیرا در دمای بالاتر پخته می شوند این عامل باعث می شود تا برای سنگ فرش ها مناسب تر باشند.

نکاتی در مورد برنامه ریزی درست

بسیاری از افراد حیاط آجری منزل خود را کوچک می سازند زیرا فک می کنند برای سایر وسایل نیاز به فضای بیشتری دارند. برای جلوگیری از این اشتباه وسایل خود را در حیاط قرار دهید و سپس فضای باقی مانده و خالی را به حیاط اجری اختصاص دهید و آن را با یک رنگ اسپری علامت گذاری کنید.

نکاتی در مورد نصب آجرها

یکی از سخت ترین کارهای طراحی فضای حیاط نصب آجر است که لازم است به درستی انجام گیرد. بسیاری از افراد این کار را برای روزهای آخر هفته می گذارند اگر شما نیز این گونه فکر می کنید پیشنهاد می شود برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید این کار را به درستی انجام دهید. برای نرم کردن خاک و برش اجرها ابزاری مناسب تهیه کنید.

مواد و ابزار را نزدیک محل کار خود قرار دهید تا زمان کمتری صرف جابه جایی آنها صرف شود. نکته مهم در ایجاد یک حیاط آجری با دوام استفاده از پایه ای مناسب است. برای هموار کردن سطح چمن ها را بتراشید و مقداری ماسه بر روی خاک بریزید سپس آجرها را بر روی آن قرار دهید.

به چه ابزارها و موادی نیاز دارید؟

مخلوطی از خاک و شن

شن

فشرده ساز دستی یا برقی

شن کش

لبه پلاستیکی

لوله پی وی سی یک اینچی

تخته

اجر

چکش و اره

مرحله 1. پایه را مستحکم کنید

پایه اولیه سنگ فرش را به خوبی و مستحکم بسازید. این کار را می توانید به طور دستی انجام دهید یا می توانید از ابزارهای برقی کمک بگیرید.

مرحله 2. لبه اضافه کنید

برای تعیین محیط ناحیه سنگ فرش حیاط خود از لبه های پلاستیکی راسته یا منحنی استفاده کنید.

مرحله 3. ماسه ها را بر روی زمین تراز کنید

از قسمتی که می خواهید آجرها را قرار دهید دو لوله پی وی سی یک اینچی در فاصله چند فوتی یکدیگر قرار دهید. سپس تخته ای را بر روی لوله ها قرار دهید تا بستری هموار از ماسه ها به ضخامت 1 اینچ داشته باشید.

مرحله 4. اجرها را بر روی ماسه ها قرار دهید

آجرها را در طرح های دلخواه قرار دهید با استفاده از چکش به آن ها ضربه بزنید تا درون ماسه ها قرار گیرند. به همین اجرهای دیگر را نیز قرار دهید.

مرحله 5. کارهای پایانی را انجام دهید

اگر نیاز به برش آجرها داشتید می توانید از چکش یا اره استفاده کنید. آجر را اندازه گیری کنید سپس آن را برش دهید تا به درستی و در اندازه ی مناسبی برش داده شود. سپس بر روی سنگ فرش ها را با ماسه بپوشانید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *