پنج روش آسان برای تزئین دیوار های آجری

تزئین دیوار های آجری

آنچه در این مقاله می‌خوانید

این روز ها، استفاده از آجر نما برای تزئین دیوار های داخل ساختمان های تجاری و مسکونی، مورد اقبال و توجه بسیاری از معماران و طراحان قرار گرفته است. البته این محبوبیت، اتفاقی نیست و چندین دلیل خوب وجود دارد که شما را برای انتخاب آجر نما به منظور پوشاندن دیوار های داخل منزل یا دفتر کارتان قانع خواهد کرد. از جمله: ماندگاری بالا، عایق حرارتی و صوتی، قیمت مناسب نسبت به سایر متریال ها و … . در این مقاله از وبلاگ شرکت صنایع آجر نسوز نما قصر، قصد داریم به نکاتی برای تزئین دیوار های آجری داخل ساختمان اشاره کنیم تا با استفاده از المان های مناسب، زیبایی دیوار های آجر دکوراتیو خود را چندین برابر کنید. همچنین، نحوه سوراخ کردن آجر نما ها، به منظور نصب قاب عکس و تابلو و نکاتی درباره ی رنگ آمیزی دیوار های پوشیده شده با آجر نما را بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آجر نما های روی دیوار، چه قدیمی باشند و چه جدید، چه رنگ طبیعی داشته باشند و چه رنگ شده باشند، هرگز از مد نمی‌افتند. اما این بدان معنا نیست که دیوارهای پوشیده شده از آجر نما، هر چند وقت یکبار نیازی به کمی تزئین ندارند. در مقاله به چند راهکار آسان برای اضافه کردن المان های مکمل، به دیوار های آجر نمای داخل ساختمان شما اشاره خواهیم کرد.

 

 

استفاده از قفسه های پشت باز در جلوی دیوار آجری

حیف است زیبایی آجر نما های دیوار، پشت قفسه ها و کتابخانه های منزل یا دفترتان بماند. (بخصوص اگر از آجر نما رستیک یا آجر نمای آنتیک (دکوراتیو) برای پوشش دیوار های داخلی ساختمان استفاده شده است). راهکار چیست که هم بتوان از قفسه و کتابخانه استفاده کنید و هم، از زیبایی آجر نما های دیوار لذت ببرید؟

به جای پوشاندن آجر با یک قفسه کتاب حجیم، آن را با قفسه ای که پشتی ندارد، در معرض دید قرار دهید. برای اینکه ظاهری مکمل تر به آجر ها ببخشید، سبک صنعتی با قفسه های چوبی طبیعی و قاب فلزی نازک را انتخاب کنید.

قفسه پشت باز برای قرار دادن بر روی دیوار آجری

 

وسایل دکوری بزرگ را به دیوار تکیه دهید

یک راهکار خوب این است که، به جای آویزان کردن آینه های بزرگ یا قاب عکس به دیوار، آن ها را به دیوار آجری تکیه دهید. اگر میخواهید عمق و قابلیت استفاده بیشتری داشته باشید و حداکثر استفاده را از فضای داخل ساختمان ببرید، کابینت ها یا میزهای کوچک آرایش را جلوی این وسایل قرار دهید.

نصب آینه بر روی دیوار آجری

تزئین دیوار های آجری با نصب تابلو های هنری

آثار هنری رنگارنگ با رنگ های مخالف رنگ آجری که استفاده کرده اید و قطعات مبلمان، دیوار آجری را بسیار برجسته تر می کند. یکی از بهترین گزینه ها، استفاده از تابلو های تایپوگرافی (آثار هنری بر پایه ی متن) است.  یک تابلوی تایپوگرافی با متنی تاثیرگذار، تمام چیزی است که برای جلب توجه بیشتر، نیاز دارید.

به منظور مشاهده نمونه های قاب عکس فانتزی، روی لینک روبرو کنید: نمونه های قاب عکس فانتزی در وبسایت دیجی کالا

نکته مهم: هنگام سوراخ کردن آجر ها دیوار، به وضعیت آجری که قصد سوراخ کردن آن را دارید و همچنین وزن و اندازه ی جسمی که میخواهید به دیوار آویزان کنید، توجه نمائید.

نصب تابلو تزئینی بر روی دیوار آجری

 

استفاده از عناصر چوبی و گیاهی برای تزئین دیوار آجر نما

آجر نما، یک متریال طبیعی برگرفته از خاک و سایر عناصر معدنی است. برای نمایش بهتر طبیعی بودن حالت آجر ها و دکوراسیون داخلی ساختمان، دیوار آجری تان را با عناصر طبیعی بیشتری (مانند گلدان های زیبای چوبی، سفالی یا شیشه ای) با گل و گیاهان زیبا احاطه کنید. المان های چوبی مانند قاب عکس، قفسه، نردبان، طاقچه های ساخته شده از ترکیب چوب و فلز، گلدان های شیشه ای با گیاهان آپارتمانی و … با دیوار آجری سبک رستیک ساختمانتان همراه شده و رنگ و بوی طبیعی بیشتری به دکوراسیون خواهد داد.

(پیشنهاد ویژه: چوب تیره تر در مقابل آجر شگفت انگیز به نظر می رسد!). و برای تکمیل آن، اطراف دیوار را با گل و گیاهان سبز و زیبای فراوان احاطه کنید.

تزئين دیوار آجری با گیاهان و عناصر طبیعی

رنگ آمیزی دیوار های آجری

آیا احساس می کنید که دیوار آجری منزل یا دفتر کارتان نیاز به کمی تغییر و تحول دارد؟ آیا زمان آن رسیده است که بخواهید بدون خرابی زیاد، طراحی داخلی ساختمان را به طور کامل به روز کنید؟ اینجاست که نقاشی آجر وارد عمل می‌شود و می‌تواند به شما در بروزرسانی طراحی داخلی کمک کند. نقاشی کردن دیوار آجری، نه تنها ظاهری کاملاً متفاوت به دیوار خواهد داد، همچنین به اتاق حس و حال کاملا متفاوتی می‌دهد. می‌توانید با ترکیبی پراکنده از رنگ‌ها یا شابلون‌ها ظاهری قدیمی‌تر و اصیل تر به آن اضافه کنید. یا، برای ظاهری یکدست تر، می توانید کل دیوار را سفید کنید یا آن را با رنگی دلخواه رنگ کنید. با این حال، تصمیم به نقاشی را ساده نگیرید. قبل از شروع کار، کارهای آماده سازی انجام می شود، و هنگامی که رنگ به آجر اضافه می شود، پاک کردن آن از روی دیوار، دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *